قوانین و شرایط استفاده از خدماتکاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه های کاربردی کارشناسان.نت به دقت ملاحظه فرمایید. ورود کاربران به وبسایت کارشناسان.نت هنگام استفاده از پروفایل شخصی، انتشار مقالات و فیلم های آموزشی در کارشناسان.نت و سایر خدمات ارائه شده توسط کارشناسان.نت به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات کارشناسان.نت است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین کارشناسان.نت از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق های قبلی محسوب می شود.


طرفین قرارداد

1 - کارشناسان.نت : وبسایت DotNetExpert.ir

2 - کاربر : با مشخصات ثبت شده در پروفایل شخصی در وبسایت DotNetExpert.ir که خریدار یکی از سرویس های میزبانی وب یا فضای ابری دانلود و آپلود و یا سرویس های آموزشی می باشد

3 - ناشر : با مشخصات ثبت شده در پروفایل شخصی در وبسایت DotNetExpert.ir که یک مقاله یا ویدیو در وبسایت کارشناسان.نت انتشار عمومی داده باشد.


نحوه ارتباط طرفین

1 - آدرس ایمیل خریدارکه در پروفایل شخصی وی ثبت گردیده است، بعنوان وسیله ارتباطی کارشناسان.نت با وی محسوب می گردد.

2 - کلیه مکاتبات کارشناسان.نت با کاربران از طریق ایمیل کاربر صورت خواهد گرفت و ارسال ایمیل بمنزله ابلاغ به کاربر تلقی می گردد و اثبات عدم ابلاغ به عهده کاربر می باشد.ضمنا وسیله ارتباطی کاربر با شرکت ثبت تیکت در وبسایت کارشناسان.نت و یا ارسال نامه از صفحه ارسال نظرات و پیشنهادات خواهد بود.چنانچه نشانی ایمیل کاربر و یا سایر اطلاعات وی در پروفایل تغییر نماید وی ملزم به تصحیح آن طی مدت 48ساعت از تغییر خواهد بود.در غیر اینصورت مسئولیت عواقب آن بعهده کاربر می باشد و کاربر نمی تواند درصورت تغییر نشانی ایمیل و عدم اطلاع آن به کارشناسان.نت مدعی عدم ابلاغ اخطارهای وبسایت کارشناسان.نت باشد.


تغییرات

1 - چنانچه کاربر در هر زمان بخواهد سرویس خود را ارتقا دهد درصورت موافقت کارشناسان.نت مبلغ تنها با پرداخت مابه التفاوت مبلغ زمان باقی مانده و نرخ سرویس بهتر سرویس فعلی به سرویس جدید ارتقاء می یابد،این قانون برای بازگشت به سرویس پایین تر نیز صادق می باشد..

2 - تغییرات فنی : کارشناسان.نت حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد کارشناسان.نت موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت کارشناسان.نت ویا ارسال خبر نامه به آدرس Email کاربران اطلاع رسانی نماید. کاربر موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید. هرگاه به دلیل موارد ضروری، کارشناسان.نت امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد ویا فوریتهای فنی وی را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان ونحوه تغییرات نخواهد داشت ضمنا کاربر به کارشناسان.نت وکالت می دهد تا درزمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیتهای سخت افزاری و نرم افزاری روی سرویس های میزبانی آن نماید.

3 - تغییرات مالکیت : تغییرات مالکیت سرویس از طریق درخواست کتبی کاربر یا وکیل قانونی وی با حدود اختیارات لازم انجام میگردد. تغییرات پس از ارائه مدارک هویتی اعمال خواهد شد.


تحویل خدمات

1 - سرویس های میزبانی وب : پس از ثبت سفارش توسط کاربر , سفارش بررسی و اجرا خواهد شد و از طریق ایمیل به کاربر اطلاع رسانی خواهد شد , کاربر می توانید از صفحه خانه و قسمت سرویس ها و تیکیت ها و فاکتورها , آخرین وضعیت سفارش خود را پیگیری نمایید. پس از ساخت سرویس , کاربر 3 روز فرصت تست و آزمایش سرویس را دارید تا فاکتور صادر شده را از قسمت مدیریت فاکتورها پرداخت نمایید.

2 - سرویس های آموزشی : پس از ثبت سفارش توسط کاربر , سفارش بررسی و اجرا خواهد شد و از طریق ایمیل به کاربر اطلاع رسانی خواهد شد , کاربر می تواند از صفحه خانه و قسمت سرویس ها و تیکیت ها و فاکتورها , آخرین وضعیت سفارش خود را پیگیری نمایید. پس از ساخت سرویس , کاربر 3 روز فرصت تست و آزمایش سرویس را دارید تا فاکتور صادر شده را از قسمت مدیریت فاکتورها پرداخت نمایید.

3 - عدم پرداخت فاکتور در بازه 3 روزه بعد از ایجاد فاکتور باعث حذف سرویس کاربر خواهد شد و کاربر در مورد سرویس حذف شده حقی نخواهد داشت.


امنیت و محرمانگی

1 - به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیطها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه کارشناسان.نت تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می نماید، با این حال از جانب احتیاط از کاربران می خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند. کارشناسان.نت هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود نمی پذیرد.

2 - کارشناسان.نت با تدابیر امنیتی خود در حد عرف و امکانات موجود کارشناسان.نت مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود می باشد.

3 - کارشناسان.نت مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی ازنرم افزارها، application ها ویا برنامه های مورد استفاده خریدار ندارد.

4 - کارشناسان.نت تلاش خود را برای حصول امنیت حساب آنلاین کاربران در حد عرف و امکانات کارشناسان.نت انجام می دهد از اینرو کارشناسان.نت نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت کاربر از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد مسوولیتی ندارد.


فعالیتهای غیر مجاز خریدار

1 - تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. کارشناسان.نت تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. کارشناسان.نت حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که کارشناسان.نت از تخطی یک کاربر از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف , سرویس کاربر به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها کارشناسان.نت بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین کارشناسان.نت در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. کارشناسان.نت هیچگونه وجهی به کاربر متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین کاربر متخلف مسئول جبران خسارت وارده به کارشناسان.نت خواهد بود. قسمتی از تخلفات عبارتند از :

• استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.

• نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .

• ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbsو امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای کاربر حذف می شود و با کاربر بر طبق قانون برخورد می گردد

• کاربر مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد.

• استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس وسایر سرویسهای دیگرکارشناسان.نت وسایر کاربران گردد.

• وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا ویا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری

• ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ویا سهوا (ملاک، گزارش RBL و یا بررسی تیم فنی کارشناسان.نت می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.

• ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر 1000 ایمیل در روز و 50 ایمیل در 10 دقیقه مجاز می باشد به شرط آنکه کلیه گیرندگان ایمیلها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از کاربر را داشته و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد).

• گزارش فنی کارشناسان.نت و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون کارشناسان.نت.

• عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (کاربر موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می باشد)

• انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات کارشناسان.نت به کاربر و یا سایر کاربران گردد.

• استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.

• راه اندازی mail server Open relay.

• انجام فعالیت IRC

• فعال سازی Recursion برای DNS سرور

• عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.

• مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه. در صورت بروز چنین مسائلی کارشناسان.نت حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد. نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می شود: دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها، سیستم یا شبکه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسکن یا آزمایش آسیب پذیری یک سیستم یا شبکه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر، میزبان یا شبکه، شامل: تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الکترونیکی، تلاش عامدانه برای پر کردن فضای یک سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آنها و ...

• قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز .

• استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران

• استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران

• هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران

• اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور

• انتشار اکاذیب علیه دیگران

• کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود

• سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی

• فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد

• سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی

• استفاده از سرویس های کارشناسان.نت برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل

2 - مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ کاربر ویا متصل به دامنه خریداری شده از شرکت تماما بر عهده کاربر است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.

3 - در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر کارشناسان.نت در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده کاربر خواهد بود.

4 - کارشناسان.نت برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها واقامه دعوا وارائه اطلاعات کاربر که محتوا یا عمل مجرمانه در سرویس خود ویا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.

5 - کاربر موظف است که کلیه مقررات، شرایط و ضوابط کارشناسان.نت و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، کارشناسان.نت حق تعلیق سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی ودریافت خسارت وارده از کاربر را دارد و کاربر موظف به جبران کلیه خسارات وهزینه وارده بر کارشناسان.نت می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس ویا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به کاربر متخلف، پرداخت نخواهد شد.

6 - کاربران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می باشند همچنین می بایست به حقوق سایر کاربران احترام بگذارند. شرکت حق تعلیق یا قطع دائم سرویس کاربرانی که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر کاربران می گردد را برای خود محفوظ می دارد. ضمنا کاربر حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت

7 - به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیما به نحوه استفاده از سرویس برمی گردد که با پایان سرویس به پایان می رسد، بندهای دیگر قوانین پابرجا بوده وکاربر همواره موظف به رعایت قوانین عمومی وحقوقی کارشناسان.نت خواهد بود.

8 - کلیه مسئولیت عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری شده با کاربر می باشد و کارشناسان.نت تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته های میزبانی خود می باشد.


محدوده استفاده از منابع CPU , Disk space , Traffic Data transfer , Ram , و ...

1 - کارشناسان.نت در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویسها برای عموم سرویسها در تعرفه درج شده است . لیکن موارد زیرنیز باید در نظر باشند.

• حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی 10% در بازه زمانی 1 دقیقه

• حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی 500 مگا بایت

• حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه

• حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه

• حداکثر Bandwidth لحظه ای در میزبانی اشتراکی 2 مگابیت در ثانیه

2 - ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی کارشناسان.نت خواهد بود.

3 - کارشناسان.نت در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع کاربر خواهد رساند. در این صورت، کارشناسان.نت، پس از ارتقا سرویس توسط کاربر ویا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود.

4 - در صورتیکه کاربر در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، کارشناسان.نت حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.


گارانتی وپشتیبانی

1 - کارشناسان.نت معادل 3 ماه 30 روزه از زمان خرید دارای گارانتی برگشت پول بدون شرط تنها برای سرویس میزبانی وب و فضای ابری آپلود و دانلود خود می باشد. واز اینرو پس از این زمان، گارانتی به سرویس میزبانی خریدار تعلق نمی گیرد.

2 - زمان اختلال در سرویس کاربر در صورت درخواست وی با اعلام مدت اختلال وتائید واحد فنی در صورتی که میزان تجمعی آن از ابتدای دوره از 0.2% کل دوره بیشتر باشد به مدت سرویس افزوده می گردد .

3 - ارائه خدمات پشتیبانی در کارشناسان.نت بر مبنای وبسایت وبه صورت 24 ساعته وهفت روز هفته می باشد. ضمنا به درخواستهایی که از طریق ایمیل، اعلام گردد رسیدگی می شود.
نسخه پشتیبان (Backup)

1 - کارشناسان.نت جهت امنیت بیشتر، از کلیه از فایلها و بانک های اطلاعاتی کاربران به استثناء فایل های موجود در فضای ابری , بصورت روزانه نسخه پشتیبان تهیه می کند. کاربران از طریق کنرل پنل پلسک به نسخه پشتیبان خود دسترسی خواهند داشت.

2 - کارشناسان.نت هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و بروز بودن آنها را ندارد. .
قوانین خاص انتشار ویدیو و مقالات آموزشی

1 - انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست)

•قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز

•استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران

•استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران

•هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران

•اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور

•انتشار اکاذیب علیه دیگران

•کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود

•تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران

• مقالات یا ویدیوهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی

• مقالات یا ویدیوهای مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل

2 - مسئولیت محتوای درج شده در مقالات یا ویدیوها تماما بر عهده ناشر است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود

3 - کارشناسان.نت برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد مقالات و ویدیو ها واقامه دعوا وارائه اطلاعات ناشر به مراجع قضائی اقدام نماید.


سلب اختیار

1 - عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین شرکت نسبت به کاربر یا دیگران به منزله سلب حق اجرای قوانین از کارشناسان.نت نمی باشد.


انتخاب تم

رنگ پوسته