متن صدای ویدیو :

در این ویدیو می خواهیم درباره ی کدنویسی سمت سرور بیشتر توضیح بدهیم و این ویدیوی مهمی  است.

من وارد سایت می شوم و از منوی اصلی قسمت توسعه مدیریت کدها، کدهای تحت سیستم عامل، کدهای تحت dot net و مدیریت assembly ها. اگر یادتان باشد  از ویدیوهای قبلی یک خط کد بود که گفتم این را بعدا برایتان توضیح می دهم. در لایه ی UI ما در اصل اسمبلی ، KS.Dynamic.UI.dll اگر این را انتخاب کنم در اینجا یک خط کد وجود داشت که من توضیح دادم که Platform خودکار یک Platform بر پایه OWIN هست.سیستم های بر پایه ی OWIN باید یک Owin Startup داشته باشند که در اصل آن نقطه Start برنامه است.

مثل Init App که اگه یادتون باشه در فریم ورک ، Java Script خودکار در آنجا نقطه start برنامه بود. Owin startup یا در اصل startup آن نقطه start برنامه در سمت سرور است. در اینجا اگر دقت کنید می بینید که یک تایپ دارد که حالا تایپ این startup را مشخص کرده است و یک اسم، که اسم آن در اینجا DynamicStartup است. من اگر در سورس platform دقیقا شما می بینید که ما یک کلاس startup هم در لایه ی UI  پلتفرم داریم، که آنجا هم باز یک  (Attribute)اتربیت owin startup دارد که این بار اسمش Staticstartup است.

پس شما 2 نوع startup در platform دارید. یکی static startup وقتی که دارید در visual studio کد می زنید و یکی هم DynamicStartup وقتی که دارید از طریق platform به صورت آنلاین از طریق مرورگر اینترنت کد را وارد می کنید. اما این به چه صورت عمل می کند. من برای شما توضیح دادم وقتی که شما dll را compile کردید به مدیریت خروجی ها می رویم و می توانید با زدن دکمه ی انتشار و انتخاب ورژن دلخواه کامپایل شده و زدن دکمه ی انتشار ، dll مان را به فولدر  bin انتشار بدهیم. منتها این انتشار کار خاصی انجام نمی دهد اگر که startup ما همچنان از نوع static باشد. برای این که کدهایی که در اینجا می نویسیم به صورت Dynamic می نویسیم اجرایی شود باید startup کل برنامه مان را روی DynamicStartup قرار بدیم. برای این کار باید به قسمت توسعه، مدیریت WebConfig و تنظیمات و در اینجا یک setting داریم که با کلید Owin: App startup است.

 

اگر ویرایش را بزنیم می بینیم که الان مقدار کلید ما StaticStartup است یعنی این که همچنان از کدهایی که داخل visual studio استفاده شده بالا می آید و معنی آن این است که  همان platform پیش فرض خودکار بالا می آید. زمانی که می خواهیم وبسایت خودمان و برنامه خودمان را بنویسیم به فرض آمده ای لایه ی UI خودمان را که KS.Dynamic.UI.dll یک اسم جدید برای آن گذاشته ایم مثلا Your Application باید بیاییم اینجا DynamicStartup را بدهیم به webConfig و اجرا کنیم تا بعد از این که ما dll ما را منتشر کردیم ، کدهای وبسایت ما اجرا شود. منتها به این نکته باید توجه داشته باشید که اول باید انتشار بدهید و بعد startup را روی حالت dynamic بگذارید وگرنه به مشکل بر می خورید.